Настінна акустика: основні переваги та популярні моделі

Оснащення приміщення акустичними системами вимагає дотримання цілого ряду правил. Особливо важко правильно розмістити пристрої у невеликій за площею кімнаті. Щоб займати менше місця, оптимально використовувати простір, створювати потрібний звуковий об’єм пропонується до використання настінна акустика.

Особливості апаратури

Цей вид акустичних приладів розрахований на розміщення на стіні приміщення. Для цього на задній поверхні колонок є спеціальне кріплення, що часто передбачається можливість повороту об’єкта на певний кут, щоб формувати потрібну звукову картину в приміщенні.

При виборі колонок у магазині «SOUNDLIGHT» можна керуватися кількома параметрами:

  1. Ціною акустичної пари, фільтр якої можна задавати повзунком, або введенням потрібних чисел у відповідні поля на головній сторінці розділу.
  2. Потужність системи у ВАТ.
  3. Смуга відтворюваних частот, де вказується нижня та верхня межа.
  4. Чутливість систем у децибелах, що важливо для підбору ресивера чи підсилювача.
  5. Розміри динаміків та корпусу.
  6. Матеріал виготовлення корпусу.

При виборі варто враховувати розмір кімнати, куди встановлюватиметься акустика, цей параметр безпосередньо пов’язаний із потужністю, щоб можна було слухати музику та звуковий супровід фільмів, передач у комфортних умовах.

Маса систем враховується при монтажі на конкретні типи стін або перегородок, щоб стіни витримували акустику із запасом.

Види акустичних систем

Розподіл колонок може йти за декількома показниками. Одним із найважливіших є кількість смуг. Є такі варіанти настінних колонок:

  1. З поділом на високочастотний та низькочастотний динаміки, що відповідають за відтворення конкретних діапазонів звуку.
  2. Колонки з кількома широкосмуговими динаміками, кожен із яких здатний відтворювати весь діапазон частот.

За розміром настінні колонки можуть бути невеликі, практично кубічні предмети, або мати витягнуту у висоту форму. У другому випадку системи можуть вміщувати від чотирьох до восьми широкосмугових динаміків, створюючи солідний звуковий тиск.

Акустика з широкосмуговими динаміками краще відтворює мову та інші звуки, добре справляється з фоновою музикою. Акустичні системи з поділом динаміків за частотним діапазоном найкраще підходять для трансляції музики. Вибір варто здійснювати з урахуванням варіанта використання колонок, які пристрої з’єднуватимуться з ними в одну систему.