Маркетинг в соціальних мережах: поняття та особливості

Залучення споживачів товарів та послуг використовує найрізноманітніші можливості, які надає інтернет. Однією з найпривабливіших сфер збільшення продажів є реклама через соціальні мережі. Вона тут може набувати різних форм, орієнтуватися на велике коло людей. Щоб досягти успіху в просуванні, варто замовити маркетинг в соціальних мережах.

Концепція

Даний вид дій позначається абревіатурою SMM і об’єднує безліч засобів і методів привернення уваги користувачів, які можуть стати споживачами товарів та послуг.

Одним із основних засобів є digital advertising. Однак у соціальних мережах реклама орієнтується на цільову аудиторію, яка може відрізнятися за віком, статтю, географічним розташуванням, інтересами. Тому вона може бути контекстною, яка враховує запити користувачів у системах пошуку, або які сайти відвідувалися ними. Таргетована реклама називається цільової, тобто орієнтована на конкретну аудиторію.

Багато даних по людині в соцмережах надає вона сама добровільно, або їх можна обчислити за IP-адресою, пошуковими запитами в браузері.

Серед завдань, які може вирішувати SMM, виділяють:

  1. Ознайомлення широкої аудиторії із брендом, компанією, товаром, послугою, для яких замовляється digital marketing.
  2. Інформування про особливості, переваги, події, що відносяться до товару, послуги, бренду, компанії, що просувається.
  3. Отримання цільових користувачів, яких хочуть здійснити покупку або оплатити послугу.
  4. Проведення продажів, у тому числі через обліковий запис у соціальних мережах.

Особливості

Серед важливих характеристик маркетингу у соціальних мережах є можливість запуску рекламної кампанії відразу після створення облікового запису або спільноти. При цьому витрати можуть бути мінімальними, або зовсім відсутніми, що доступно індивідуальним підприємцям або маленьким компаніям, які тільки починають свою діяльність.

Ще один важливий фактор, маркетингові дії можуть побачити всі користувачі без обмежень. Тобто рекламна пропозиція може стати «вірусною» поширитися на десятки та сотні тисяч користувачів, іноді показники обчислюються мільйонами. Це досягається за рахунок репостів користувачів, коли інформацію у стрічці починають бачити їхні друзі, які привертають увагу своїх друзів або передплатників.

Існує безліч маркетингових інструментів: хештеги; сторіс; прямі репортажі; публікації цікавого контенту; пряма реклама; конкурси з розіграшами призів та інші дії.