Евкаліпт являється не лише декоративною рослиною. Він є справжнім джерелом свіжості та корисних ефірних олій. Дізнайтеся більш інформації на https://lifeinhacks.com/, щоб прийняти вірне рішення. Вирощування евкаліпту вдома дуже затребуване серед людей. Роздивимося всі моменти, що стосуються такого питання.
Переваги вирощування евкаліпту вдома
Сильних сторін у такого рішення дуже багато. Серед головних моментів:
- Очищення повітря. Евкаліпт має гарні антибактеріальні властивості. Його листя виділяє ефірні олії, що приємно пахнуть та знищують шкідливі мікроорганізми.
- Приємний аромат. Рослина має натуральний запах. Він дозволяє розслабитися, знижує стрес та позбавляє від безсоння.
- Простий догляд. Евкаліпт тропічний, але його можна вирощувати в домашніх умовах. Достатньо притримуватися простих правил догляду за ним.
Як виростити евкаліпт вдома?
З особливими складнощами стикатися не доведеться. Ось яких правил потрібно притримуватися:
- Вибір сорту. Для вирощування вдома обирайте компактні сорти рослини. Eucalyptus gunnii має сріблясте листя, добре адаптується до кімнатних умов. Eucalyptus citriodora відрізняється приємним цитрусовим ароматом. Eucalyptus globulus – класичний евкаліпт, що часто використовується для ароматерапії.
- Посадка та вибір ґрунту. Рослині подобається добре дренований ґрунт. Його рН повинен бути нейтральним або ж слабокислим. Для посадки евкаліпту знадобиться суміш універсального ґрунту, піску та торфу. Користуйтеся горщиком з отворами для відведення надлишків вологи, адже так корені не будуть загнивати.
- Освітлення та температурний режим. Евкаліпт являється світлолюбною рослиною. Розташовуйте його біля вікон на півдні або ж сході житла. Температура для росту евкаліпту варіюється від +18 до +25 градусів. Взимку рослина перенесе до +10 градусів, але більш низький показник призведе до її гибелі.
- Полив та вологість. Полив повинен бути помірним. Орієнтуйтеся на верхній шар ґрунту. Якщо він підсох, можете поливати рослину. Влітку полив повинен бути частим. Евкаліпту не потрібна підвищена вологість, але у спекотний період обприскуйте листя.
- Підживлення та догляд. Користуйтеся рідкими мінеральними добривами раз на два тижні в період активного росту. Прищипуйте верхівки молодих пагонів, щоб стимулювати розгалуження, підтримувати охайний вигляд крони.
Варто спробувати виростити евкаліпт в домашніх умовах. Така рослина зробить повітря чистішим та стане фішкою інтер’єру!
Оставить коммент.