Вуличне відеоспостереження: переваги та правила встановлення

Спостереження за зовнішнім простором є важливим елементом захисту об’єктів чи дотримання правопорядку. Нині ці функції покладаються на технічні засоби. Пропонується придбати готові комплекти для вуличного відеоспостеження, які допоможуть організувати комплексну систему.

Переваги

Найважливішою перевагою систем вуличного відеоспостереження є їхня цілодобова та всепогодна готовність. Такі комплекси можуть безперервно фіксувати те, що відбувається, передавати дані на пункт управління, і записувати всю необхідну інформацію.

Погодні умови, темний час доби не в змозі перешкодити роботі камер та датчиків. Пристрої мають різноманітні системи захисту, включаючи антивандальний бокс, захист від дощу, снігу, пилу. Вони здатні знімати у темряві, показуючи дрібні деталі.

Систему можна спланувати так, що вона охопить весь простір. Це досягається можливістю повороту камер або зумуванням. Цей термін означає видалення об’єкта з великим охопленням території, або навпаки – його наближення, щоб побачити деталі, включаючи риси обличчя зловмисників.

Система вимагає мінімального обслуговування, зв’язок може здійснюватися бездротовим способом, як джерела живлення використовуватися автономні акумулятори.

Встановлення

Процес монтажу складається з кількох етапів:

  1. Проводиться вивчення території зі складанням схеми самої ділянки та місць розміщення камер. Потрібно визначитися з особливостями освітлення, щоб штучні джерела або сонячні промені не світили прямо в камеру, засліплюючи її.
  2. Визначаються конструкції, куди будуть кріпитись пристрої. Це мають бути капітальні об’єкти з високими можливостями.
  3. Камери розміщуються високо, щоб їх не можна було дістати людині. Вони монтуються у міцні захисні бокси.
  4. Система пов’язується разом програмним забезпеченням. Воно зазвичай встановлюється на сервері, розміщеному в пункті керування та віддаленому на певну відстань.
  5. Після монтажу приладів їх підключають до системи керування і перевіряють всі дії в різних режимах роботи.

Камери повинні виконувати команди з пульта керування, чітко демонструвати сигнал у будь-яких умовах.

При розміщенні пристроїв потрібно врахувати можливості профілактики та ремонту, поповнення заряду батарей та інші дії, спрямовані на підтримку мережі у працездатному стані.